O firmie

Historia zakładu sięga roku 1991. Początkowo Sławomir Lenarcik otworzył zakład mięsny w wydzierżawionym zakładzie GS w Gąsocinie, ale już wtedy zaczął myśleć o wybudowaniu zakładu w Gotardach. Dzięki wielkiemu samozaparciu i ciężkiej pracy rozpoczął budowę własnego zakładu w rodzinnej miejscowości.

Początkowo zakład zatrudniał 30 osób. W 2005 roku został oddany do użytku nowo wybudowany obiekt, dostosowany do standardów unijnych wyposażony w nowoczesną linię ubojową i rozbiorową trzody chlewnej oraz hale produkcyjne.

Obecnie zatrudnionych jest 140 osób. Zakład Mięsny Lenarcik pracuje na dwie zmiany, produkuje dziennie 20 ton mięsa i wędlin. W ofercie zakładu znajduje się około 130 asortymentów, z czego 1/3 wyprodukowana jest w oparciu o tradycyjne receptury pozyskane od dawnych masarzy.

Jak mówi właściciel:
Salcesony i kaszanki wyprodukowane według dawnych przepisów mają po prostu inny smak. Lubię dobrze zjeść i nie wyobrażam sobie dnia bez kiełbasy gotardzkiej, a nasza jest jedyna. Do produkcji wyrobów tradycyjnych używamy naturalnych przypraw, soli, pieprzu, czosnku, cebuli, a mięso pochodzi ze świń hodowanych w naszej okolicy„.

Zakład ma podpisane kontrakty z miejscowymi rolnikami, dzięki czemu mięso jest najwyższej jakości. Wyroby sprzedawane są w firmowych sklepach rozsianych na północnej części województwa mazowieckiego. Asortyment dostarczany jest nowoczesnymi samochodami chłodniczymi. Dysponując oznakowaną, własną bazą transportową, zakład zapewnia w odpowiednich warunkach, szybkie i sprawne dostarczenie towaru do klienta.

Produkty Zakładu Mięsnego Lenarcik były wielokrotnie nagradzane. W 2009 Sławomir Lenarcik został laureatem w konkursie Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2009. Najwyżej cenionym osiągnięciem jest nagroda Wicemistrza Krajowego Agro Ligi 2008 odebrana z rąk Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Sławomir Lenarcik prowadzi także 1200 hektarowe gospodarstwo rolne, specjalizujące się w chowie bydła mięsnego (800 szt).

Sławomir Lenarcik nie zapomina o najbardziej potrzebujących. Od lat wspiera pobliskie domy dziecka, szkoły oraz organizacje dbając o rozwój relacji środowiskowo – społecznych.