ZM Lenarcik zwycięzcą w kategorii: Bliżej natury

Rynek zmienia się nieustannie – nowe trendy, nowe produkty, nowe potrzeby. Zmienia się również konsument. Nie boi się wyzwań, eksperymentów, śmiało odkrywa świat, wyraźnie artykułuje swoje oczekiwania, chętnie sięga po nowatorskie propozycje i poszukuje inspiracji. Jest przy tym aktywny, świadomy, bezkompromisowy i wyedukowany. To właśnie z myślą o nim powstał Konkurs „To mi smakuje! Eksperci rekomendują”. Wydarzenie to, koncentrując się na nowych kategoriach produktowych, jest celną odpowiedzią na zmieniające się wymagania rynku i pozwala na świeże spojrzenie na branżę mięsną i jej propozycje. Precyzyjniej trafia do świadomości szerokiego grona współczesnych odbiorców i daje nieograniczone możliwości przeprowadzania kreatywnych i innowacyjnych kampanii reklamowych.

Komisja konkursowa obradowała w dniu 7 czerwca w składzie: Celina Nierodkiewicz (przewodnicząca komisji), Wiesław Bober, Mirek Drewniak oraz Bartłomiej Kornacki. Jak zgodnie podkreślają jej członkowie, wyroby dostarczone do oceny zachwycały smakiem i wyróżniały się bardzo wysokim poziomem. Co warte podkreślenia, do udziału w konkursie „To mi smakuje! Eksperci rekomendują” został zgłoszony niezwykle urozmaicony asortyment. Komisja oceniała więc nie tylko mięsne, tradycyjne specjały, ale również nieszablonowe rozwiązania. Na szczególną uwagę zasłużyły nowe, wygodne produkty, po które szczególnie chętnie sięga grupa młodych konsumentów poszukujących propozycji nie tylko smacznych i pełnowartościowych, ale również szybkich i łatwych do przygotowania. Jak dodaje Celina Nierodkiewicz – Przy tak wysokim poziomie produktów biorących udział w konkursie konieczność wyboru najlepszych propozycji była trudnym, ale równocześnie niezwykle satysfakcjonującym wyzwaniem. To budujące, że nasze rodzime zakłady mięsne słuchają uważnie konsumentów i odpowiadają na ich potrzeby. Nie obawiają się sięgać po nowe rozwiązania, inspirować, zachwycać i wytyczać nowe szlaki. Konkurs „To mi smakuje! Eksperci rekomendują” pokazuje, że podążają w dobrym kierunku! Wszystkim uczestnikom pragnę pogratulować wysokiego i niezwykle wyrównanego poziomu produktów zgłoszonych do rywalizacji.

Ogłoszenie wyników drugiej edycji konkursu „To mi smakuje! Eksperci rekomendują”, połączone z ceremonią wręczenia certyfikatów, odbyło się podczas wieczornej Uroczystej Gali Zwycięzców jednego z najważniejszych dla naszej branży wydarzeń – Kongresu technologów, działów rozwoju i jakości branży mięsnej MEATing 2022. Przyznano nagrody w pięciu kategoriach: Żywność wygodna, Bliżej natury, Produkt innowacyjny, Produkt dla dzieci oraz Mój hit.

W kategorii: Bliżej natury:

Laureatami drugiej edycji konkursu „To mi smakuje! Eksperci rekomendują” zostali:

 

I miejsce         Salami z jelenia – Zakład Mięsny LENARCIK

II miejsce        Polędwiczka wędzona – ZM Brok

III miejsce       Boczek pieczony z kuźniańskiej spiżarni – Zakład Przetwórstwa Mięsnego MAXPOL