2014

Z przyjemnością zapraszamy na „Wielkanocne Targi Żywności” organizowane przez gazetę Wyborczą 12-13 kwietnia w płockiej galerii Mazovia. Tuż przed świętami będzie można zapoznać się z ofertą żywności tradycyjnej oraz zobaczyć sztukę gotowania płynącą prosto z serca w wykonaniu Pana Jerzego Sobieniaka – prowadzącego studio kulinarne w Pytaniu na Śniadanie. W trakcie targów do zdobycia będą książki o tematyce kulinarnej. Galeria Mazovia będzie otwarta w sobotę w godzinach 9-21 oraz w niedzielę w godzinach 10-20. Zapraszamy serdecznie.

W związku z licznymi pytaniami i szerokim zainteresowaniem sprawą procesu wędzenia i jego wpływu na zdrowie człowieka pragniemy przedstawić oficjalne stanowisko w tej sprawie Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczpospolitej Polskiej, z którym utożsamiamy się w całej rozciągłości.

Jednocześnie informujemy, iż Zakład Mięsny Lenarcik monitoruje poziom wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA) w swoich wyrobach. Żaden z wyrobów nie przekracza dopuszczalnego poziomu ustalonego przez przepisy unijne.

Zapraszamy do zapoznania się z oświadczeniem SRW RP dotyczącym wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych.

Powered by Joomla!